+48 501672258

Weekend w Karpaczu

Jedną z moich pasji jest podróżowanie. Jednak mimo , że większość osób woli wycieczki zagraniczne , ja nadal jestem wierna zwiedzaniu ojczyzny , bo wychodzę z założenia , że „ swego nie znacie , cudze chwalicie”. Naprawdę w Polsce wiele jest miejsc godnych uwagi  poświęcenia im nieco czasu, nie tylko ze względu na zabytki , ale również przez wzgląd na piękno przyrody.

Ostatnio wiele czasu spędziłam na północy kraju dlatego postanowiłam tym razem zmienić kierunek i odwiedzić miasto Karpacz Poczytałam trochę o tym mieście i zarówno lokalizacja jak i możliwość za jednym razem zwiedzeniu i poznaniu tylu istotnych zabytków naprawdę jest zachęcająca. Przede wszystkim będąc w Karpaczu nie sposób ominąć najwyższego szczytu gór Karkonosze  czyli Śnieżki. Ponadto znajduje się tutaj kościół ewangelicki , tak zwana „Świątynia Wang”.
 Zachęcam do zwiedzenia tego kościółka. Fani sportu mogą również liczyć na coś dla siebie. Znajduję się tu Muzeum Sportu i Turystyki oraz skocznia narciarska Orlinek. Jeśli zabierzemy ze sobą swoje pociechy nie możemy pominąć Muzeum Zabawek. Ponadto możemy tu liczyć na czynny wypoczynek , a zapewni nam to „Tor saneczkowy Kolorowa”.według mnie warto odwiedzić miasto Karpacz.